Potřebuješ web?

Ať už podnikáš a jsi kreativní v jakémkoliv oboru, v dnešní době se tvá činnost bez přitažlivého webu prakticky neobejde

Existuje celá řada instantních možností, jak takový web celkem rychle a s minimálními vstupními investicemi vystavit. Musíš však počítat s tím, že tvůj web bude jedním velkým kompromisem, který v konečné fázi nebude vyjádřením tvé osobnosti.

Chceš-li mít svůj web podle sebe a nechceš dělat příliš mnoho kompromisů, pak je pro tebe řešením, nechat si vlastní web postavit na míru.

V případě, že máš zájem využít mých služeb a nechat si ode mě postavit webové stránky na míru, pak čti dál.

Zajímá tě, jaké weby jsem vytvořil?

Často kladené dotazy

Na společné schůzce, která může proběhnout i telefonicky, si řekneme, jaké jsou tvé potřeby, zda máš nějakou představu o podobě (barvy, fonty, grafické prvky, apod.). Řekneme si, k čemu by měl web sloužit a co od svého webu očekáváš. 

Jakmile probereme tvou představu, vytvořím první návrh, který bude obsahovat všechny podstatné prvky webu a bude nám sloužit jako odrazový můstek k dalším, konkrétnějším úpravám.

Tento návrh poté předělám, aby lépe odrážel tvou, nyní již ucelenější představu.

Ve chvíli, kdy si odsouhlasíme, že takto by měl web vypadat, přistoupíme k samotné stavbě.

Jestli máš vlastní grafické podklady a texty, můžeme je použít. Často se však stává, že grafické podklady nejsou ve vhodné kvalitě nebo nezapadají do stylu stránek. Grafické podklady rád zapracuji a bude-li to možné, upravím je tak, aby co nejlépe korespondovaly s  kontextem stránek. 

Nemáš-li vlastní grafické podklady, je možné se dohodnout a využít služeb grafika, který se mnou spolupracuje.

Dodání textů je ve tvé gesci, budou-li potřebovat korektury, rád se toho ujmu. 

Snažím se, aby byl web co nejpříjemnější k ovládání i pro naprostého laika. K webu dodám personalizovaný návod, jak se stránkami zacházet a jak ho editovat.

Může se ale stát, že bude tvůj projekt příliš náročný na ovládání bez odborné pomoci. Takových případů je ovšem málo a klient se vždy dozví, zdali dané řešení webu způsobí komplikace v uživatelském ovládání a jaké.

Na tuto otázku se však nedá jednoznačně odpovědět bez znalosti konkrétního případu.

Cenu ovlivňuje celá řada faktorů, a tak nemohu říci, kolik tě tvůj web bude stát, dokud nebudu vědět, jaký bude jeho rozsah (počet podstránek, zdali bude web vícejazyčný, zdali budeš potřebovat nějakou prémiovou funkci (např. filtry obsahu, rezervační systém, apod.).

Základní cena za jednoduchý jednostránkový web, který obsahuje úvodní sekci, hlavní sekci prezentovaného předmětu, sekci „o mně“ a sekci kontakt, začíná na 16.000 Kč.

V této základní ceně je:

– Plná responzivita webu (to znamená, že se stránky zobrazují dobře jak na velkých obrazovkách, noteboocích, tabletech i mobilech). 

– Základní SEO (což jsou zjednodušeně klíčová slova, podle kterých vyhledávače zobrazují výsledky hledání).

– Licence software, na kterém je web postaven. Ta je platná do konce roku, ve kterém web stavíme (zde je nutno ještě dodat, že v případě, kdy web budeme stavět v listopadu, pak je tato licence v ceně do konce roku následujícího).

– Share images (což jsou obrázky, které se zobrazují, když přidáš odkaz na svůj web na sociální sítě)

 – Zabezpečení tvého webu SSL certifikátem (bez něhož se dnes weby již neobejdou) 

– Návod k editaci tvého webu

Cenu však budeme znát poté, co si řekneme, jak rozsáhlý tvůj web bude a jaké bude mít funkce.

Tvůj web bude ke svému zprovoznění potřebovat doménu (adresu stránek) a hosting (místo, na kterém je tvůj web uložen a posílá informace ven do světa).

Tyto dvě položky si hradíš sám, ale nemusíš se bát, nejedná se o žádné závratné sumy. Osobně doporučuji využít služeb Active24, se kterými mám velmi dobrou zkušenost (mají skvělou zákaznickou podporu 24/7 a poskytují cenově příznivé služby). 

Pracuji na platformě WordPress a web stavím pomocí software Elementor Pro. V případě náročných a velkých projektů přistoupím k využití dalších nezbytných stavebních plug-inů jako např. JetPlugins od Crocoblocs. 

Licence užitého software je zpoplatněná a je v ceně výstavby webu po dobu trvání do konce roku, ve kterém stránky stavím. V případě, že stránky stavím v listopadu nebo prosinci, pak je tato licence v ceně do konce roku následujícího (čili maximálně 14 měsíců). 

V případě, že budeš potřebovat na web přidat novou funkci, vytvořit novou podstránku apod., budu ti plně k dispozici. Služba nad rámec ceny výstavby webu je zpoplatněná.

U tvého webu se budu starat o jeho aktualizace a pravidelné zálohy. Tato služba je v ceně ročního poplatku, do kterého spadá i cena licence užitého software (Elementor PRO, JetPlugins atd.)

Neodpověděl jsem na vše?

Portfolio

www.homelikerdrawings.cz

Klient je talentovaný umělec, který si vlastní představu o způsobu prezentace svého díla vytvořil až po několika návrzích, které jsem mu zaslal. 

Na úvodní straně je rozcestník, sekce věnovaná informacím o způsobu spolupráce. sekce „O mně“ a část s kontaktním formulářem. Na stránkách najdete prezentaci klientovy volné tvorby, jeho realizovaných zakázek a také jednoduchý e-shop.

Tento web má mnoho podstránek věnovaných především detailům obrazů.

www.smartinterier.com

Klient se zabývá výstavbou vnitřních prostor. Měl konkrétní požadavky na to, co by měl jeho (prozatím) one-page web obsahovat, ale design nechal do velké míry v mé gesci.

Vzhledem k tomu, že se jedná o novou firmu, byl klientovým důležitým požadavkem, připravit web tak, aby ho mohl v budoucnu plnit svým vlastním obsahem, především pak realizovanými zakázkami. Tento web tedy projeví svůj plný potenciál až v průběhu času. 

www.davidpesat.cz

Klient je talentovaný umělec, zabývající se malbou a kresbou. Jeho archiv čítá dech beroucí počet obrazů, které si přál prezentovat tak, aby návštěvník nemusel na stránkách příliš scrollovat, bude-li se chtít rychle dostat k dílům starších roku 2021.

Stránky obsahují dvě galerie: Malba a kresba. Každá tato galerie je rozdělena na dvě „podgalerie“ – současná tvorba a archiv. Vzhledem k množství děl jsou stránky udělané tak, aby se návštěvníkovi webu stahovala data ze stránek pouze a právě jen pro ty obrazy, které zrovna chce prohlížet. Tím se zabezpečí plynulé načítání bez zdlouhavého stahování  obsahu, který není zrovna zobrazován.

Tento web má několik podstránek, včetně jednoduchého e-shopu.

Prohlédni si také stránky mých dalších spokojených klientů

Copyright © 2022 Michal Talo. Všechna práva vyhrazena.

Vážený čtenáři, posluchači, podnikateli,

děkuji, že jsi navšitívil mé stránky!

Možná jsi zde kvůli jedné z věcí, kterými se zabývám:

literatura

mezi lety 2009-2012 jsem vydal 3 sbírky básní
vydané knihy

hudba

v roce 2015 jsem založil kapelu
HTF Blues Band

webdesign

rád ti vystavím krásné, profesionální stránky za příznivou cenu
chci zjistit víc

Vážený čtenáři, posluchači, podnikateli,

děkuji, že jsi navšitívil mé stránky!

Možná jsi zde kvůli jedné z věcí, kterými se zabývám:

literatura

mezi lety 2009-2012 jsem vydal 3 sbírky básní
vydané knihy

hudba

v roce 2015 jsem založil kapelu
HTF Blues Band

webdesign

rád ti vystavím krásné, profesionální stránky za příznivou cenu
chci zjistit víc